Pokřivená optika 7.část

5. ledna 2017 v 20:32 | Henry.A
" krásné ráno Henriku , jak jsi se vyspal ? " Henrik rychle odepsal a optal se též , čas rychle utíkal když si psali , nemohl se dočkat až se znovu setkají .

Až pohledí do těch šedomodrých očí , mohl by ho někdy pozvat na večeři , samozřejmě u sebe doma aby unikli zvědavým pohledům , nechtěl abych ho vyhodili z práce , líbilo se mu tam a jistě by to přineslo i velký skandál .

Vánoce proběhly v poklidném duchu, Isak si rozbalit dárky a měl z nich velkou radost, sám daroval mámě pár balíčků. Henrik zakoupil dárek pro svého mazílka a poslal balík s dárky bratrovi a jeho rodině.

Po vánocích odcestoval Isak k otci na sever , jeho otec si na něj udělal pár dní volna, což se rovnalo téměř zázraku, u večeře si povídali a on se ho vyptával na školu, Isak vyprávěl o známkách, učitelích, večírku ve škole… samozřejmě vynechal pár informací o uderu do hlavy a líbání výchovního poradce. Ale i o něm se okrajově zmínil. " Je na škole nový, ale je milý a přátelský a není nespravedlivý jako ten předtím " " hmmm to je zajímavé a jak se jmenuje " " Henrik, Henrik Åkerlund, dokonce napsal knihu " Isak zpozoroval, že se otec napjal a z tváře mu zmizel úsměv …. " jak vypadá ? "
" No má delší vlasy po ramena, blonďaté, brýle… je hubený , trochu strniště , zelené modré oči …." A jeho otec ztratil pochyby , bylo mu jasné , že je to on , mohlo jít o shodu jmen , ale ta kniha a podoba …byl to on . Snažil se vypadat , že je vše v pořádku a nic ho nevyvedlo z míry , ale jeho syn na něj koukal zvláštním pohledem . Usmál se na něj a dolil pití . Po večeři se koukli na film a šli spát , Isak nemohl spát , napsal Henrikovi pár smsek , a rozhodl se , že další den mu napíše email z otcova počítače , aby mu nebylo smutno , věděl že je doma sám s Jakobem .
Henrik si večer nalil skleničku skotské a rozhodl se pustit si film, Jakob ležel vedle něj a chrupkal, užíval si pohodu ….ale netušil, že se to může rychle změnit . Příštího rána se probudil celý rozlámaný , cítil se unavený , cítil ostrou bolest v ruce . S námahou se posadil na posteli a ruku si prohlédl , byla nateklá a mírně nafialovělá , cítil se překvapeně , snažil se vzpomenou na večer , ale koukal na film a pak nejspíše usnul … muselo se něco stát , nespal snad z postele ? Asi bude potřeboval lékařskou péči.
Isak v noci nemohl usnout, rozhodl se podívat do otcovi knihovny, zda nenajde nějaké zajímavé čtivo , snad mu pomůže snadněji se pohroužit do říše snů . Objevovaly se zde zajímavé tituly , ale většinu z nich již četl . Chvíli hleděl na knihy a najednou zjistil , že se dívá přímo na knihu , kterou napsal Henrik , ( Krůček od propasti ) , zarazilo ho to , ale možná proto se jeho otec při zmínce jeho jména tvářil tak divně . Přešel tedy pohledem dál a našel sérii knih od autorů Erik Axl Sund- vraní dívka , obal ho přilákal a tak otevřel a začetl se , přečetl 98 stran než ho pohltil spánek .
Druhý den napsal email svému drahému, moc mu chyběl , nemohl se dočkat až ho uvidí. Dokonce se těšil i do školy , nenáviděl školu , ale Henrik z ní dělal snesitelné a příjemné místo , měl zastání a věděl , že může přijít když se dostane do potíží a bude v něm mít oporu .
Výchovný poradce zamířil do nemocnice , kde mu ruku ozdobili slušivou sádrou , při doktorově otázce jak se mu to stalo , se sice zadrhl , ale vymyslel si historku o kluzkých schodů a pádu . Tušil , že je něco špatně , nebylo to poprvé kdy mu výpadky paměti způsobily potíže a on musel čelit situacím o , kterých nevěděl jak se do nich dostal . Doma zasedl k počítači a odepsal svému havranovi.
" Isaku , už u toho počítače sedíš věčnost , píšeš nějaké slečně ? " pronesl jeho otec s humorem "ale tati!" " no co , bylo by fajn kdyby sis někoho našel " "ne slečně napíšu , nezajímají mě " " nezajímají ? je ti už 18 " " no ano , ale já mám zájem o muže " trochu váhal , ale nakonec to z něj vypadlo .
"chceš mi říct , že jsi gay ? " " no ano , je v tom problém ? " " ne , ovšem že ne, takže píšeš klukovi ? " "vlastně ano " "Oh takže ses zamiloval ? " "Myslím , že ano " " Ví o tom máma ? " " ne neví, řekneš jí to ? " " Ne , až budeš chtít , řekneš jí to sám "
Isak byl rád . že se mohl svěřit , nečekal že to otec příjme tak klidný .
"Tak jaký je tvůj přítel? " položil mu otec další otázku a prolomil tak chvíli ticha
"vlastně je moc milý, má rád hudbu , knihy …, ale je to ještě v začátcích, dali jsme se dohromady na vánočním večírku "

Isak byl velice mile překvapený, s otcem nikdy nevycházel a tak nečekal , že se sním bude chtít bavit na toto téma. . Čas u otce si užil , domů dorazil odpočatý a s dobrou náladou , což jeho máti uvítala , dřív jen seděl ve svém pokoji , moc nemluvil a o úsměvu nemohla být řeč .
"Dnes jsem potkala toho vašeho poradce ve městě se psem " " hmm , nevěděl jsem , že má psa" snažil se tvářit neutrálně . " Ano , pozdravil mě , ale já se nemohu zbavit dojmu , že jsem ho již dříve viděla , je mi povědomý " "Dřív než začal pracovat ve škole ? " " ano , mnohem dřív , ale možná si ho jen s někým pletu , o čem je vůbec ta kniha co napsal ? " " je to psychologické drama , o mladém klukovi a rodinných problémech " "Je to z jeho života ? " " Tak to nevím , přišlo mi neslušné se ptát "
Isak zasedl k počítači , měl email a poskočilo mu srdce. Henrik se ptal jaká byla cesta od otce , jak se má , byl zvědavý .
Henrik ho pozval na rande , nechtěl aby je spolu někde viděli , to by bylo příliš riskantní , a on nechtěl aby se spustily řeči a spekulace , to by se mohl s prací ve škole rozloučit a dopady na Isakovu rodinu byly katastrofální . Pozval ho tedy k sobě domů , poslal adresu a čas a čekal co jeho přítel odpoví. Ten nadšeně odpověděl, že samozřejmě souhlasí a nemůže se dočkat . To ho velmi potěšilo , dal se do menšího úklidu a do vaření večeře . Prostřel stůl pro dva , což v tomto bytě nikdy neudělal. Pekl zrovna brambory, když se ozvalo zaklepání a štěkot pejska. Otevřel a vyzval svého společníka , aby šel dál . Ten se přivítal se štěňátkem . "Seznam se , to je Jakob " " Je moc pěkný " pronesl a sedl si na barovou židli , aby viděl Henrika při vaření a mohli si povídat . " Co se ti stalo s rukou Henriku ? "" " po pravdě , nevím …. Ráno jsem se vzbudil a měl jsem bolesti" " Aha , to je divné , stává se ti to často ? " " No občas si nemohu na něco vzpomenout , ale zlomeniny to nebývají "" " Možná jsi náměsíčný ? ""Servíruje se večeře " zářivě se usmál . Chlapec zasedl k prostřenému stolu , " máš to tu moc krásné " " děkuji ti , krásný jsi tu ty " mladík zčervenal a sklopil oči , to přišlo poradci velice půvabné , ale nahlas raději nic neřekl .Po vydatné večeři se usadili na pohovku , Henrik pustil hudbu a přitulili se , po chvíli jejich hlazení přešlo v polibky , nejprve nežné a pomalé , později vášnivé a hluboké .
"Henriku , dost … na chvilku" vydechl mladík a Henrik se pousmál.
"vzrušuje tě to ? " zeptal se bez okolků " ano a jak "
"neboj se , půjdeme na to pomalu " prohrábl jeho uhlově černé vlasy a usmál se . "Díky , víš já nerad bych to uspěchal , nejdřív tě chci pořádně poznat " " já tebe též "
"Dáš si sklenku vína ? " " moc rád " Těšili se ze společnosti toho druhého a dlouho si povídali . Když Isak stál na prahu , Henrik ho vášnivě políbil a popřál mu sladké sny . " I tobě , děkuji za večeři , doufám , že to brzo zopakujeme " "To nepochybně " Usmál se s příslibem dalších schůzek . Isak šel domů jako omráčený , byl šťastný , ale bude se muset doma v koupelně zbavit napětí .
Poradce napustil vanu téměř po okraj , i on se potřeboval zbavit napětí , té vášně kterou v něm vzbudil jeho mladý přítel . Vlezl do vany , ruku se sádrou přehodil přes okraj aby si ji nenamočil . Sáhl si rukou do rozkroku a myslel na něj , jeho erekce se tyčila vzhůru a žádala si pozornosti .Pomalu přejížděl nahoru a dolů , oči přivřené , ústa pootevřená , zrychloval své pohyby , netrvalo dlouho a udělal se s Isakovým jménem na rtech. Ještě chvíli ležel ve vaně , poté si stoupl pod proud sprchy a umyl se mýdlem . Dnes se mu bude spát dobře .

Isak doma vlezl pod sprchu též , myslel při laskání na žhavé polibky a prudce se udělal až se mu zatmělo před očima . Zda s ním jeho polibky dělají tohle , pak pomyšlení na milovaní s ním bylo vzrušující ještě více. Trochu se obával , ale přál si až se lépe poznají , aby to byl právě Henrik s kým to zažije . Nechtěl se choval jako nevybouřený puberták a byl rád , že Henrik na něj nechce nijak tlačit a chce jej též poznat .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melissa Melissa | Web | 13. ledna 2017 v 0:49 | Reagovat

Tak jsem si zase krásně početla:)Tedy,to je vášeň...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.